Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2017. Április 25. 10:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

18 millió forintnyi illegális gyógyszert foglaltak le Bács-Kiskunban

18 millió forintnyi illegális gyógyszert foglaltak le Bács-Kiskunban

Tizenkétezer doboz, Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak egy kamion utánfutójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei

- közölte a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-vel. Márkus Réka tájékoztatása szerint a NAV munkatársai az autópályán közúti ellenőrzés alkalmával vizsgálták át a bolgár gépkocsit. A sofőr azt mondta, virágpalánta-tároló műanyag edényeket szállít, de a pénzügyőrök a jármű és az utánfutó ellenőrzésekor 12 ezer doboz, 118 millió forint értékű gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak.

A termékek származásának igazolására a kamion vezetője három, sorszám nélküli fuvarokmányt, valamint egy rakományjegyzéket mutatott be. Mivel a gyógyászati termékek Magyarországon nem engedélyezettek, a pénzügyőrök egészségügyi termék hamisításának gyanúja miatt értesítették a rendőrséget - tette hozzá Márkus Réka.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.