Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2021. Augusztus 31. 12:55, kedd | Belföld
Forrás: infovárosk

450 ezer kiadvány segíti a diákok pénzügyi nevelését az új tanévben

450 ezer kiadvány segíti a diákok pénzügyi nevelését az új tanévben

176 ezer példányban érkeztek meg a magyar középiskolákba a pénzügyi tudatosság fejlesztését támogató matematika és történelem példatárak.

Emellett 280 ezer példányt rendeltek az iskolák az alapvető pénzügyi és gazdálkodási ismereteket tartalmazó tankönyvekből és a pénzügyi fejezetekkel kiegészített munkafüzetekből. A Pénziránytű Alapítvány tananyagai idén is ingyenesen jutottak el az iskolákba.

Budapest, 2021.augusztus 31. A holnap kezdődő tanév egyik újdonsága, hogy a középiskolásoknak szóló tankönyv, az Iránytű a pénzügyekhez legújabb kiadása látványos kiterjesztett valóság megoldásokkal teszi izgalmasabbá a mindennapi pénzügyi nevelést. A tankönyv kiegészítéseként elkészült a pénzügyi és vállalkozói ismeretek tantárgy vállalkozói fejezetekkel kibővített e-learning tananyaga is. Az Alapítvány ingyenes, akkreditált tananyagait, az általános iskolásoknak készült Küldetések a pénz világában c. tankönyvet és munkafüzetet, valamint a középiskolások pénzügyi nevelését célzó Iránytű a pénzügyekhez című tankönyvet ebben a tanévben újra 53.000 példányban rendelték meg az iskolák.

Összesen 176 ezer példányban idén is ingyenesen jutott el a középiskolákba a történelemérettségi gazdasági-pénzügyi témaköreit feldolgozó Történelem és pénzügyek című feladatgyűjtemény a 12. osztályosok számára, valamint a 9. évfolyamot megkezdő diákoknak a Számoljunk a befektetésekkel c. példatár, amely a matematika órákba integrálható pénzügyi neveléshez járul hozzá.

A tavalyi tanévtől a korábban is népszerű 5-8. osztályos matematika példatárak mellett már a 3. és 4. osztályos környezetismeret- és matematika munkafüzetek is tartalmaznak a kisiskolások számára érthető pénzügyi ismereteket. Az általános iskolai, 3-8. osztályos matematika- és környezetismeret munkafüzetekből összesen 237 ezer példányt rendeltek az iskolák a 2021/2022-es tanévre, így ezek a kiadványok is újra széles körben járulhatnak hozzá a diákok pénzügyi neveléséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.