Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2016. Szeptember 29. 10:21, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

500 lakóházat kellett kiüríteni bomba miatt a fővárosban

500 lakóházat kellett kiüríteni bomba miatt a fővárosban

Feltehetően világháborús robbanószerkezetet, egy FAB-50-es bombát találtak a főváros XV. kerületében, a Rákos út egyik kertes házának átépítésekor

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje csütörtök reggel az MTI-vel. Ötszáz lakóházat ürítenek ki.

Páricsi Józsefné elmondta: a rendőrség megkezdi a környék kiürítését.

Az ORFK Kommunikációs Szolgálata közölte, hogy a környéket 300 méteres sugarú körben ürítik ki.

Páricsi Józsefné arról is beszámolt, hogy a 65 kilogrammos szovjet romboló bomba 25 kilogramm robbanóanyagot tartalmaz, kiélesedett gyújtószerkezettel találták meg egy padlózat bontása során. A gyújtószerkezet eltávolítását megkezdték, a környéken 500 lakóházat és egy egészségügyi szakrendelőt kell kiüríteni a bomba miatt.

Fotó: illusztráció

Címkék: bomba, budapest, főváros

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.