Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2021. Április 29. 15:49, csütörtök | Külföld
Forrás: Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:

A 60 év felettiek több mint kétharmada kapott már oltást Spanyolországban

A 60 év felettiek több mint kétharmada kapott már oltást Spanyolországban

Spanyolországban a 60 év felettiek több mint kétharmada kapott már a koronavírus elleni oltást - derült ki az egészségügyi minisztérium szerdai jelentéséből.

A szaktárca adatai szerint a 60 évnél idősebbek 68 százalékát, 8,2 millió embert oltottak be legalább egy dózissal a vakcinákból. Ebben a korosztályban 2,8 millió ember oltási programja teljes, amely 23,6 százalékos átoltottságot jelent.

Carolina Darias egészségügyi miniszter szerda esti sajtótájékoztatóján bejelentette: ezen a héten az eddigi legnagyobb mennyiségű, mintegy 3,9 millió oltóanyag érkezik Spanyolországba az európai engedéllyel rendelkező gyártóktól, amely az oltási kampány további gyorsítására ad lehetőséget.

A dél-európai ország az oltások megkezdése óta eltelt négy hónapban 17,4 millió vakcinát kapott. 11,2 millió embert, a lakosság 23,7 százalékát oltották be az első dózissal. Az oltás 4,1 millió embernél, a lakosság 8,8 százalékánál már teljes.

A tárcavezető beszélt arról, hogy azok a 60 évnél fiatalabbak, akik egy dózist kaptak az AstraZeneca védőoltásából, de korábban a koronavírus-fertőzésen is átestek, nem kapnak újabb adag vakcinát. A brit-svéd fejlesztésű védőoltással három hete már csak 60 év felettieket oltanak Spanyolországban, mivel a nagyon ritka trombózisos esetek 60 év alattiaknál jelentkeztek.

A hivatalos spanyol állami közlöny (BOE) szerdán tette közzé, hogy Spanyolország május elsejétől tíznapos karanténkötelezettséget vezet be azokkal szemben, akik Indiából érkeznek, hogy megakadályozza az indiai vírusvariáns elterjedését. Ezt mutációt még nem azonosították Spanyolországban, de egy gyanús esetet már vizsgálnak.

A spanyol külügyminisztérium a helyi járványhelyzet miatt nem javasolja az Indiába utazást a spanyol állampolgároknak, valamint azt tanácsolja, hogy aki csak ideiglenesen tartózkodik ott, az inkább térjen haza minél előbb.

Spanyolországban továbbra is stabil a fertőzöttek számának növekedése. Az elmúlt 24 órában több mint négyezer új esetet diagnosztizáltak, a regisztrált napi esetszám ennek kétszerese. A járvány kezdete óta 3,5 millió fertőzöttet szűrtek ki. Az elmúlt egy hétben 256-an hunytak el, a halálos áldozatok száma közelít a 78 ezerhez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.