Hírek
2019. November 05. 17:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb a szakértő szerint
A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb, mert a vezetők nincsenek felkészülve a rosszabb út- és látásviszonyokra - közölte Köves Szilárd vezetéstechnikai szakértő kedden az M1 csatornán.
Mint mondta: az emberek ugyanannyi időt hagynak maguknak odaérni valahova mint jó időben, emiatt sietnek és idegesek.
Rossz időjárás esetén a téli gumi segít a fékút lerövidítésében, de ez önmagában nem elég, fokozott óvatosságra, türelemre és a látás biztosítására is szükség van - hangsúlyozta.
A balesetek gyakori okai között említette a kis követési távolságot, a szabálytalan előzést, a szabályszegést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
