Hírek
2012. Január 17. 07:22, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
A semmittevés jobban ment néhányaknak Gyöngyöspatán
Többen nem dolgoztak, sőt hátráltatták a kiszabott feladatok elvégzését a gyöngyöspatai közmunkaprogramban részt vevő alkalmazottak közül.
A programot márciustól erdőtelepítéssel folytatják a magyar–roma konfliktusról elhíresült település érintett lakosai – számol be a Magyar Nemzet.
Az első közmunkaprogram tavaly nyáron indult, és az eltelt időben a helyhatóság azt tapasztalta: a negyven munkásnak valamivel több mint a fele dolgozott megfelelően, a többiek erre nem voltak hajlandók, sőt akadályozták a munkát. – A jövőben csak olyan embereket szeretnénk foglalkoztatni, akik hajlandók dolgozni – mondta el a jegyző. Mátyás István hozzátette: azok, akiket nem alkalmaznak, kaphatnak állami segélyt, hiszen eddigi munkájuk alapján igazolni tudják az állami támogatáshoz szükséges jogszabályban előírt harminc munkanapot. A jegyző kitért arra is, hogy a dolgozói csere ellenére a közmunkaprogram óta Gyöngyöspatán jobb a hangulat, mint korábban, hiszen a lakossági konfliktusok okozóinak „van értelmes elfoglaltságuk, így nem jut idejük másra”.
Úgy tűnik azonban, a romák között nem szűnik a feszültség: mint ismert, egy hete a cigány kisebbségi önkormányzat tagjainak lemondását és a helyi cigány vajda közéleti visszavonulását követelte a gyöngyöspatai romák egy csoportja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 14:00, szerda | Belföld
Rendkívüli nyitvatartás a választás hétvégéjén a kormányablakokban
2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld
Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele
2026. Április 08. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
