Hírek
2017. Július 23. 09:39, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A számítógépek nagy száma miatt terjednek jobban a zsarolóvírusok

Az úgynevezett zsarolóvírusok azért mostanában terjedtek el igazán, mert már van annyi számítógép, hogy a támadók elég pénzt tudjanak szerezni, míg korábban kevesebben használtak számítógépeket.
Bencsáth Boldizsár adatbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatornán vasárnap elmondta: "most eljött az a kor, amikor mindenkinek van számítógépe és mindenki megtámadható".
Úgy vélte, a támadó nagyon jól el tud rejtőzni, amire korábban nem volt lehetősége, mert újfajta számítógépes pénzek jelentek meg, mint például a bitcoin, és ezeknek az útja sokkal kevésbé követhető, mint a valódi pénzeké, így a zsarolással megszerzett pénzhez könnyen hozzájuthat a támadó.
Bencsáth Boldizsár közölte: a zsarolóvírusok azért tudják gyorsan "letaglózni a világot", mert a vírusirtó programok arra épülnek, hogy az ismert támadásokat kiszűrik, így a teljesen új vírusok ellen még nem tudnak védekezni. Ezért például ha egy e-mail gyanús mellékletét nem azonnal nyitjuk meg, hanem két nap múlva, akkor az antivírus program már felismeri, de addigra a zsarolóvírussal már rengeteg pénzt összeszedtek a támadók - magyarázta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.