Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. December 22. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A tanárok több mint fele nem akarja beoltatni magát Romániában

A tanárok több mint fele nem akarja beoltatni magát Romániában

Romániában a tanárok 56 százaléka nem akarja beoltatni magát - derült ki egy hétfőn közzétett felmérésből, amely a Spiru Haret tanügyi szakszervezet megrendelésére készült.

A december 16. és 21. között több mint 13 300 oktatásban dolgozó alkalmazott (csaknem 93 százalékuk tanár) megkérdezésével készült felmérés szerint a válaszadók nagy többsége, több mint 70 százaléka egyetért az iskolák újranyitásával, ugyanakkor 56 százalékuk nem akarja beoltatni magát még akkor sem, ha az oltás ingyenes lesz.

A tanárok 43 százaléka támogatja az iskolák azonnali megnyitását, 41 százalékuk szerint viszont csak akkor kellene újrakezdeni a hagyományos oktatást, ha lejár az országos oltási kampány. A szakszervezet emlékeztet, hogy a román országos oltási stratégia szerint a tanároknak a második szakaszban kellene megkapniuk a vakcinát, első körben az egészségügyben dolgozókat oltanák be.

A legtöbb megkérdezett, 38 százalék a 40-49 éves korosztályhoz, 23 százalék az 50-59 éves korosztályhoz, 21 százalék a 30-39 éves korosztályhoz tartozik.

Romániában jelenleg zárva vannak az iskolák, kizárólag online zajlik a tanítás minden szinten.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -