Hírek
2012. Május 25. 07:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A túlsúlyos kismamáknak nagyobb gyerekük lesz
A terhesség előtt és alatt túlsúlyos nőknek nagyobb az esélyük arra, hogy születendő csemetéjük is nagy súllyal jöjjön a világra - írja a Health Day.
A 472 nő bevonásával készült kanadai tanulmány szerint a vér magas glükóz szintje befolyással van a születendő baba súlyára.
Túl nagyméretű babának az számít, akinek születési súlya eléri vagy meghaladja a 4 kilogrammot.
Az eredmények alátámasztják azt, hogy fontos a fiatal nők egészséges testsúlyának elérése, ezzel csökkentik annak a kockázatát, hogy túl nagy legyen kisbabájuk, s ezzel a császármetszés lehetőségét is csökkentik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld
Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.
