Hírek
2025. Június 08. 09:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
A balatoni viharjelzés követésére hívta fel a figyelmet a pünkösdi hétvégén a siófoki meteorológiai obszervatórium vezetője. Horváth Ákos a HírBalaton portálnak szombaton kiemelte: egy gyors mozgású hidegfront éri el a Balaton térségét pünkösdvasárnap a déli órákban északnyugati irányból, zivatarokat és viharos széllökéseket hozva.
A front érkezése előtt még nyárias lesz az idő, a déli órákig a gyorsan melegedő levegő hőmérséklete eléri a 29 fokot, és a víz hőmérséklete is a 25 fok közelében lesz. A siófoki obszervatórium számításai szerint vasárnap 13 óra körül fordul északnyugatira a szél, egyre erősödve, a legerősebb széllökések elérhetik a 70 kilométer per órás sebességet. A front mentén, leginkább a Balaton nyugati részén feltorlódhatnak zivatarfelhők, de zivatarokra csak helyenként kell számítani, jelentős csapadékot nem hoznak.
A meteorológus a balatoni hírportálnak hangsúlyozta, hogy az ünnepek alatt számos vitorlásverseny és szabadtéri rendezvény lesz, ezért vasárnap kiemelten fontos lesz követni a viharjelzést az azt jelző lámpákon, a met.hu/balaton oldalon vagy a HungaroMet Meteora alkalmazáson keresztül.
A hétfői balatoni időjárásról annyit közölt, hogy a front átvonulása után az előző napihoz képest 5-8 fokkal hűvösebb lesz a levegő, az élénk szél délutántól mérséklődik.
A HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton megjegyezte, az érkező hidegfront nem számít rendkívülinek a Balatonnál, de most egy hosszú hétvége közepén érkezik, amikor nagyon sokan tartózkodnak a vízben, ezért ajánlott a kiemelt figyelem.
Fotó: TaviTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
