Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2021. Június 06. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Alapjogokért Központ: a lakosság 54 százaléka elégedett az egészségügyi intézkedésekkel

Alapjogokért Központ: a lakosság 54 százaléka elégedett az egészségügyi intézkedésekkel

A magyar felnőtt lakosság 54 százaléka elégedett a koronavírus-járvány alatt bevezetett kormányzati egészségügyi intézkedésekkel - derül ki az Alapjogokért Központ legújabb közvélemény-kutatásából.

Az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményben azt írták: az országos reprezentatív felmérés alapján kijelenthető, hogy tízből több mint öt szavazókorú állampolgár elégedett a kabinet egészségügyi válságkezelésével. Ezzel szemben a válaszadók csupán 43 százaléka mondta azt, hogy inkább elégedetlen a koronavírus-járvány alatt meghozott egészségpolitikai döntésekkel, ami jelentős, 11 százalékpontos különbséget mutat az elégedettek javára.

Kiemelték, ennek oka az lehet, hogy a magyarok nem pártpolitikai alapon ítélik meg a mögöttünk hagyott időszakot, ugyanis még a kormánnyal szemben kritikus válaszadók 20 százaléka is elégedett volt az intézkedésekkel.

Emellett az elégedettség annak is köszönhető, hogy a koronavírus-járvány harmadik hullámának megálljt parancsolt a magyar oltási program kellő gyorsaságú végrehajtása, ami a keleti vakcinák beszerzése nélkül nem lett volna végrehajtható - mutattak rá.

Megjegyezték: a baloldali pártok által gyakran támadott orosz oltóanyag felhasználásával a magyarok túlnyomó többsége, 74 százaléka egyetért, jó ötletnek tartja az alkalmazását, csak a megkérdezettek 12 százaléka tartja rossznak.

Ez az adat közelít az Alapjogokért Központ áprilisi kutatási eredményeihez is, akkor a magyar felnőtt lakosság 72 százaléka mondta azt, hogy elégedett a keleti vakcinák beszerzésére is fókuszáló stratégiával - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb

Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen

A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.