Hírek
2020. Július 20. 13:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Átlagosnak számít az idei nyár
Az elmúlt harminc nap alapján átlagosnak számít az idei nyári hőmérséklet - közölte vasárnap a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Azt írták: számos megjegyzést kapnak, hogy mennyire hideg ez a nyár, "mindjárt be kell fűteni".
Az előző 5 nap átlaghőmérséklet-anomáliáját vizsgálva azt látható, hogy valóban 2-5 fokkal elmaradnak a hőmérsékleti értékek a sokévi átlagtól. Megjegyezték ugyanakkor, hogy ez nem váratlan, mivel ennek az öt napnak a legnagyobb részében egy magassági hidegörvény volt az ország felett, többfelé felhős, csapadékos időt okozva.
Ha viszont az előző 30 napot nézzük, akkor az állapítható meg, hogy a nyár abszolút átlagosnak számít hőmérséklet terén - hangsúlyozta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
