Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2016. December 07. 09:18, szerda | Belföld
Forrás: mti

Autónepper adócsaló bandát számolt fel a NAV

Autónepper adócsaló bandát számolt fel a NAV

Gépjármű-kereskedelemre szakosodott bűnszervezetet működtetett az a tatabányai férfi, akit társaival együtt elfogtak a NAV pénzügyi nyomozói, az eddigi adatok szerint összesen 98 millió forint áfát csaltak el

- tájékoztatott az adóhatóság szerdán. A bűnszervezet Németországból és Hollandiából szerzett be gépkocsikat nettó áron, általános forgalmi adó (áfa) nélkül, majd belföldön értékesítette úgy, hogy adót egyik országban sem fizetett. Az ügyletben részt vevő egyik cég egyáltalán nem tett adóbevallást, a többi cég pedig hamis számlákkal belföldi beszerzés látszatát keltette, és a számlák áfa-tartalmát bevallásában levonta.

Az akcióban 67 pénzügyi nyomozó 27 helyszínen végzett házkutatást, a Komárom-Esztergom megyei revizorok pedig ellenőrizték a munkavállalók bejelentését - közölte a NAV.

Az irányító, büntetett előéletű férfit és egy szlovák társát a NAV Merkúr bevetési egysége fogta el. Az irányító lakásán nyolc hamis személyi okmányt találtak.

Az állami költségvetést ért kár megtérülése érdekében 224 millió forint értékben zárolták az elkövetők vagyonát, a többi között lefoglaltak 34 gépkocsit és 14 millió forint készpénzt. A pénzügyi nyomozók négy gyanúsítottat és nyolc tanút hallgattak ki.

Az ügyben a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságán üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt folyik nyomozás. Az irányító és szlovák társa előzetes letartóztatásban van.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.