Hírek
2025. Április 26. 10:08, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az ezer és kétezer fő közötti települések italüzletei is pályázhatnak a Magyar falu programhoz kapcsolódó 3 millió forintos támogatásra - közölte a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nzrt. pénteken az MTI-vel.
A kedvezményezettek már pályázhatnak a vissza nem térítendő forrásra energiahatékonyságot növelő fejlesztésre, marketingre, eszközbeszerzésre és működési költségre, azaz rezsire vagy munkabérre.
Az új felhívás a pályázatkezelő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nzrt. által február végén az ezer fő alatti települések kiskocsmái számára kiírt program folytatása. Célja, hogy egyszerű jelentkezés és gyors ügyintézés mellett hatékonyan járuljon hozzá a falusi sörözők, borozók, presszók fejlesztéséhez, növelve a vidéki települések lakosságmegtartó képességét is - tették hozzá.
A támogatásra az érintett településeken üzemelő, egész évben nyitva tartó, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban (NTAK) regisztrált, lezárt üzleti évvel rendelkező italüzletek adhatják be igénylésüket. A szolgáltatók május 23-ig az NTAK rendszerén keresztül jelentkezhetnek. A felhívás elérhető a kisfaludyprogram.hu weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.