Hírek
2021. Március 20. 17:07, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az asztmásoknak és az allergiásoknak is javasolt az oltás
Az asztmásoknak és az allergiásoknak is javasolt a koronavírus elleni oltás - közölte az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet intenzív terápiás főorvosa szombaton az M1 csatornán.
Madurka Ildikó azt mondta: a járvány miatt különösen fontos, hogy az asztmások és az allergiások kordában tartsák betegségüket, folytassák a nekik előírt terápiát.
Ezek a koronavírus elleni oltást nem befolyásolják - tette hozzá.
Kiemelte: a terápia folytatása azért fontos, mert a koronavírus-fertőzés elején ahhoz hasonló tünetek jelentkeznek, mint amikor az asztma, az allergia súlyosbodik.
A terápia folytatásával így hamarabb észre lehet venni a vírusfertőzést - mondta a főorvos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:31, szerda | Életmód
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája kedden az MTI-vel.
2025. November 18. 07:22, kedd | Életmód
A világ legjobb digitális projektjei között díjazták a Néprajzi Múzeum digitális fejlesztéseit
2025. November 17. 07:33, hétfő | Életmód
A Földindulás kapta a legjobb drámai film díját Franciaországban
A legjobb drámai film díját nyerte el Pozsgai Zsolt Földindulás (Landlside) című filmje a franciaországi Reims városában, a Red Movie Awards kiemelt európai filmfesztiválon
