Hírek
2011. Október 21. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az IQ tinikorban változhat

Egy friss kutatás rávilágított arra, hogy kamaszkorban az intelligencia szintje jelentősen csökkenhet vagy éppen nőhet - sokkal nagyobb mértékben, mint azt eddig gondolták.
A kutatók 14 éves tinédzserekkel végezték el a kísérleteiket: mindannyiuknak IQ tesztet kellett kitölteniük. Ezután a tesztet 18 éves koruk körül megismételtették velük - és nagy meglepetésre egyeseknél kiugró fejlődést, míg másoknál nagy mértékű visszaesést tapasztaltak - írja a Nature.
A változások mind a verbális, mind pedig a nonverbális IQ esetében megfigyelhetőek voltak. MRI berendezéssel ugyanakkor sikerült azt is megállapítani, hogy a verbális IQ növekedéssel egy időben nőtt a bal oldali motoros kéreg sűrűsége, míg a nonverbális IQ növekedésekor az elülső kisagyé.
A kutatások fényt derítettek arra, hogy tizenéves korban az agy még igenis nagyon sokat változik, éppen ezért nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a megfelelő tananyag és oktatási módszerek kidolgozására. A gimnázium alatt jön el ugyanis az a kritikus négy év, amikor sokat javulhat a gyerekek intelligencia szintje - ugyanakkor sokat romolhat is - mondta Cathy Price professzor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.