Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2022. December 12. 09:19, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Az izraeli katonák agyonlőttek egy 16 éves palesztin lányt Dzseninben

Az izraeli katonák agyonlőttek egy 16 éves palesztin lányt Dzseninben

Az izraeli katonák agyonlőttek egy 16 éves palesztin lányt a Dzseninben, Ciszjordániában tartott vasárnap esti razzián kitört tűzharcban - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet hétfőn.

Az izraeli kommandósok tűzharcban keveredtek a Ciszjordánia északi részén, Dzseninben végrehajtott razzia során, melyen letartóztattak három, terrortevékenységgel gyanúsított palesztint. A palesztinok jelentése szerint a tűzváltás során egy tizenéves palesztin lány életét vesztette, többen megsebesültek.

Az izraeli hadsereg közölte, hogy katonái fegyveres palesztinokat vettek célba, és kivizsgálják a lány halálának körülményeit. A harcok áldozata a 16 éves Dzsana Madzsdi Iszam Zakarna volt, akit fejlövés ért. A lányt házuk tetején találták meg halottan az izraeli csapatok kivonulása után a The Times of Israel című angol nyelvű hírportál értesülése szerint. Három másik palesztint lábon lőttek.

A három körözött palesztin letartóztatása után törtek ki a harcok, melyekben éles lövedékekkel és robbanószerekkel támadták az izraeli katonákat, akik tűzzel feleltek a lövésekre. Az izraeli egységek lefoglaltak egy M-16-os lőfegyvert a palesztinoktól.

Idén jelentősen megnőtt a feszültség Ciszjordániában, s az utóbbi hónapokban a márciusban kezdődött terrorhullám megfékezésére az izraeli hadsereg terrorellenes offenzívát kezdett, különösen Ciszjordánia északi részén.

A kép csak illusztráció - Pixabay

Címkék: izrael, Palesztina

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -