Hírek
2022. Július 02. 10:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az uniós átlagnál gyorsabban csökken a magyar államadósság
A magyar államadósság kétszer nagyobb mértékben csökken a következő években, mint az uniós átlag - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztjában pénteken.
A GDP-arányos államadósság rátája Magyarországon 2026-ra 63,1 százalékra csökken a tavalyi év végi 76,8 százalékhoz képest. Az uniós átlag négy év múlva 84,1 százalékra csökken miközben 2021-ben 90,3 százalékon állt - jelezte.
"A cél az, hogy válságálló gazdaságot építsünk, ezért tovább javítjuk az egyensúlyi mutatókat, csökkentjük a költségvetési hiányt és az államadósságot" - összegezte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
