Hírek
2013. Január 06. 12:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Bajba kerülhet az Android?
Meglepetés várható az okostelefonok piacán: idén elérhető lesz a Linux alapon működő operációs rendszer, az Ubuntu okostelefonokra optimalizált operációs rendszere.
Egyelőre csak a Samsung Galaxy Nexusra jön ki pár héten belül egy próbaverzió, de az Ubuntu alapítója, Mark Shuttleworth szerint folyamatos tárgyalásban állnak a mobilgyártókkal, ami kis szerencsével azt is jelentheti, hogy bizonyos időn belül elterjedhet – és népszerűvé válhat – a többi Android okostelefonon is. Azt viszont maga Shuttleworth is elismerte, hogy a nagy áttörésig nagy valószínűséggel az operációs rendszer eddigi rajongói körében lesz népszerű – olvasható a BBC honlapján.
Az első ilyen alapú készülékekre még 2014-ig várni kell, a rendszer a jövő héten debütál Las Vegasban, a Consumer Electronics Show-n. Íme egy kis előzetes, hogy milyen is lesz a grafikája és az oprendszere.
Ubuntu?
Az Ubuntu egy könnyen kezelhető, sokoldalú, látványos megjelenésű operációs rendszer. A netbookoktól a laptopokon és az asztali számítógépeken keresztül egészen az adatközpontokban lévő óriási kiszolgálókig mindenhol jól használható. A rendszer szabadon letölthető, használható, továbbadható, tanulmányozható és módosítható igény szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
