Hírek
2014. Április 24. 06:00, csütörtök | Belföld
Banki hátralék hitelből – tilthat-e a fizetésből a bank?

Ebben a témakörben kérdezett egy Németországból hazatérő olvasó, aki hitelből egyenlítette ki banki hátralékát. Kérdése, le tudják tiltani a magyarországi fizetését, vagy csak egy részét?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Németországi tartózkodásom ideje alatt banki hátralék halmozódott fel és ezt egy ugyan azon banknál felvett hitellel egyenlítettem ki, amit sajnos nem tudok fizetni!
Jelenleg Ausztriában dolgozom, de családi okok miatt visszaköltözök Magyarországra és ott dolgozom tovább!
A kérdésem az lenne, hogy be tudják - e hajtani rajtam a tartozást, és ha igen, akkor milyen módon? (a bank tudja a magyarországi lakcímem)
Le tudják tiltani a magyarországi fizetésem, vagy csak egy részét?
Előre is köszönöm!
2014. 04. 01.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hatályos végrehajtási törvény alapján, ha már felmondták a hitelét, akkor a végrehajtó a fizetésnek 30 % maximum 50 %-át letilthatja és ingó végrehajtást is indíthat ismert lakcímén fellelhető vagyontárgyaira. Ha a Bank ingatlan végrehajtást is kért, akkor a tulajdonában álló ingatlan ellen is indulhat végrehajtás.
Fel kellene hívnia a bankot, hogy milyen státuszban van a hitele, mivel lehet, hogy csak egy követeléskezelő cégnek adták el a tartozását és velük részletfizetésben meg tudna állapodnia.
A végrehajtás során is kérhet részletfizetést a végrehajtótól, illetve a végrehajtást elrendelő bíróságtól és ha engedélyezik akkor fizetheti a tartozását részletekben is.
A fizetése végrehajtói letiltását a munkáltatója köteles végrehajtani, mivel ellenkező esetben munkáltatóját meg is bírságolhatják.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Csomós Lilla
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.