Hírek
2017. Szeptember 15. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Befejezték a gázolaj átfejtését a Vépen felborult vasúti tartálykocsikból

Befejezték a gázolaj átfejtését a Vépen felborult vasúti tartálykocsikból, az állomáson korábban öt, egyenként 95 ezer literes tartálykocsi siklott ki - közölte honlapján a katasztrófavédelem csütörtökön késő este.
A közlemény szerint a balesetben két vasúti tartálykocsi borult fel, három megdőlt. Két erőteljesen sérült kocsiból nagyobb mennyiségű gázolaj került a szabadba, a kevésbé rongálódott kocsikból pedig szivárgott a gázolaj. Lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.
Szerdán, az éjjeli órákban, megkezdték a tartályokban maradt gázolaj átfejtését, és összegyűjtötték az esővíz-gyűjtő aknába folyt gázolajat. A helyszínen 80-100 köbméter gázolaj folyt el.
A GYSEV szóvivője korábban közölte: az állomáson csütörtök hajnalban megindult a menetrend szerinti vonatközlekedés, a kisiklott kocsikat várhatóan pénteken vagy szombaton emelik vissza a sínekre.
A vasút közölte, még nem tudják megmondani, miért siklott ki a szerelvény.
Fotók: katasztrófavédelem
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.