Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2018. Július 10. 14:59, kedd | Belföld
Forrás: mti

Benzinnel gyújtogatott az egyik nyíregyházi szórakozóhelyen

Benzinnel gyújtogatott az egyik nyíregyházi szórakozóhelyen

Nyolc év letöltendő fegyházbüntetésre ítélte megismételt eljárásban a Nyíregyházi Törvényszék kedden azt a férfit, aki 2013-ban benzinnel gyújtogatott a nyírségi megyeszékhely egyik szórakozóhelyén.

Az ítélet nem jogerős - közölte a törvényszék sajtóosztálya az MTI-vel.
Közleményük szerint a vádlottat több ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek a bíróság.

A tényállás szerint a férfi 2013. május 5-ére virradóra egy nyíregyházi pubban szórakozott, majd nagyobb mennyiségű szeszes ital elfogyasztása után elment a közeli benzinkútra egy flakon benzinért, visszament a pubba, a benzint az ajtóra locsolta és meggyújtotta.

A vádlott ezután leült a szórakozóhely melletti söröző teraszára és onnan nézte a lángoló ajtót. A tüzet a tűzoltók oltották el, senki sem sérült meg.

Az ügyben már korábban hozott egy ítéletet a Nyíregyházi Törvényszék: a vádlottat 2016-ban közveszélyokozás bűntettében mondta ki bűnösnek az első fokon eljáró bíróság és két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki rá. (A korábbi tényállás szerint a férfi összeszólalkozott a pultossal és bosszúból gyújtotta fel a szórakozóhely ajtaját.)

Az ügyészi fellebbezést követően a büntetőügy a Debreceni Ítélőtáblára került, amely hatályon kívül helyezte az ítéletet és új eljárás lefolytatására kötelezte az elsőfokú bíróságot.

A megismételt eljárásban hozott ítélet ellen az ügyészség súlyosbításért, a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.

A bíróság keddi közleményében kitért arra is, hogy az ítélethirdetés után az ügyész a vádlott letartóztatását indítványozta, a törvényszék azonban a bűnügyi felügyeletét rendelte el. Az indoklás szerint a több éve tartó büntetőeljárás során a férfi minden tárgyaláson megjelent, nem akadályozta az eljárás lefolytatását. Az elrendelt bűnügyi felügyelet értelmében a vádlott nem hagyhatja el Nyíregyháza területét, és minden héten köteles a rendőrségen megjelenni.

A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita