Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. November 06. 14:01, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bezárják az iskolákat és a vendéglátóhelyeket Montenegróban

Bezárják az iskolákat és a vendéglátóhelyeket Montenegróban

A napi esetszámok növekedése miatt a montenegrói fővárosban, valamint a nagyobb városokban péntektől bezárják a vendéglátóhelyeket és az iskolákat, valamint betiltották a tömeges rendezvényeket

- ismertette a podgoricai kormány legújabb rendelkezéseit a montenegrói közszolgálati televízió a honlapján csütörtökön.

Az intézkedés először csak két hétig lesz érvényben Podgoricában, Budván, Cetinjében és Ulcinjban, ha szükséges, a kormány 14 múlva meghosszabbítja, vagy más településekre is kiterjeszti.

A 14,7 milliós Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - szerdáról csütörtökre 6801-re nőtt az igazolt fertőzöttek és 83-mal a halálos áldozatok száma.

A regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 2412-vel 53 495-re, Koszovóban 546-tal 21 545-re, Észak-Macedóniában 1192-vel 35 107-re, Montenegróban 874-gyel 20 478-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 1777-tel 55 501-re emelkedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hattal 850-re, Koszovóban kilenccel 714-re, Észak-Macedóniában huszonkettővel 1071-re, Bosznia-Hercegovinában negyvenkettővel 1358-ra, Montenegróban pedig néggyel 326-ra nőtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -