Hírek
2017. Április 13. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Büntetőeljárást indítottak a hipós vizet kapó pápai óvodások ügyében
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt büntetőeljárást indított a rendőrség a pápai óvodában kedden hipós vizet kapó óvodások ügyében
- tájékoztatta a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-t. Közleményükben a folyamatban levő nyomozás érdekeire hivatkozva csak annyit írtak: a pápai kapitányságon ismeretlen tettes ellen, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Áldozó Tamás pápai polgármester kedd este arról tájékoztatta az MTI-t, hogy tizennégy óvodás tévedésből a fertőtlenítéshez előkészített, az aljukon kevés hipót tartalmazó kancsókra rátöltött vízből kapott inni egy pápai óvodában. Miután a gyerekek jelezték, hogy nincs jó íze a víznek, a dolgozók értesítették a gyermekorvost, a mentőket és a szülőket.
Az óvodásokat kórházba vitték, és bár panasz- és tünetmentesek voltak, éjszakára megfigyelésre bent tartották őket. Az MTI szerdai megkeresésére a pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő vezetősége nem nyilatkozott az óvodások állapotáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
