Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2019. Szeptember 23. 10:30, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csődbe ment a legrégibb brit utazási iroda

Csődbe ment a legrégibb brit utazási iroda

Csődbe ment hétfőn és azonnali hatállyal beszüntette tevékenységét a legrégibb brit utazási iroda, a Thomas Cook, amelynek több százezer utasa tartózkodik jelenleg is a világ különböző üdülőhelyein.

A hírt hétfő hajnalban jelentette be a brit polgári repülésügyi hivatal (CAA), közölve egyben azt is, hogy haladéktalanul hozzákezd már kidolgozott készenléti tervének végrehajtásához a Thomas Cook szervezésében külföldön tartózkodó 160 ezer brit utas hazaszállítására.

Becslések szerint a külföldi érdekeltségeket is beleszámítva meghaladhatja a 600 ezret azoknak az utasoknak a száma, akik jelenleg a Thomas Cook által szervezett utakon vesznek részt.

A jövőbeni időpontokra meghirdetett utakra üzletági szakértők adatai szerint egymillió foglalás van érvényben.

Az 1841-ben Thomas Cook üzletember által alapított, világszerte 22 ezer alkalmazottat foglalkoztató utazási iroda, amelynek 94 repülőgépből álló saját légitársasága is van, hónapok óta pénzügyi nehézségekkel küszködött; a március 31-én zárult fél évről 1,5 milliárd font (570 milliárd forint) adózás előtti veszteséget jelentett.

Címkék: angol, csőd, utazási iroda

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.