Hírek
2017. Március 06. 05:00, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Csökkent a tizenévesek szókincse
Több kutatás is bizonyítja, hogy a tizenéves generációnak kisebb a szókincse érzelmei kifejezésére - mondta Kalmár Hajnalka pszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.
A pszichológus elmondta: a különböző hangulatjelek használata miatt a szóhasználat háttérbe szorult, így sokan szóban, szemtől-szemben nem tudják kifejezni hangulatukat, érzelmeiket. Kiemelte, hogy a chatelés nem tud helyettesíteni egy igazi "jóízű" személyes beszélgetést.
Ezzel együtt a szakember szerint azt sem jó kimondani, hogy a technika, az internet "szétválaszt, tönkreteszi az emberi kapcsolatokat", mert ez a technika össze is tud kötni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód
Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum
Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód
Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés
A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.
2026. Július 08. 13:00, szerda | Életmód
A 100 ezer forintos fejenkénti iskolakezdési támogatás automatikusan jár minden érintett gyermek után
2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód
Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat
George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.
