Hírek
2011. Október 02. 14:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: HírTV
Díjat számolnak fel a bankkártyás vásárlásért

Havidíjat szednek az amerikai bankok azoktól az ügyfeleiktől, akik vásárlásra használják bankkártyájukat. A pénzintézetek azért döntöttek így, mert az októberi új banktörvény jelentősen korlátozza bevételi forrásaikat.
A banki szerződések apró betűs részeivel gyűlhet meg az ügyfelek baja a jövőben. Az egyik legnagyobb pénzintézet, a Bank of America azt tervezi, hogy díjat számol számít fel a bankkártyás vásárlásokért. Havonta 5 dollár, azaz 1100 forint lenne a tarifa.
A bankok azután kezdtek új bevételi forrásokat keresni, hogy a kongresszus a pénzügyi válságra válaszul megszavazta a számos szigorítást tartalmazó Dodd-Frank törvényt. A jogszabály a többi közt a bankok könyvelési trükkjeit szorítaná vissza és védené a fogyasztók érdekeit.
- A törvény korlátozza a kereskedőktől beszedhető banki díjak mértékét, így a kiskereskedők jelentős megtakarításokhoz jutnak. A pénzintézetek az így keletkező nagy bevételi rést akarják kitöltetni az ügyfelekkel, ezért jelenik meg egyre több helyen a fizetős bankkártyahasználat, és az elkövetkező hónapokban még több hasonló lépésre lehet számítani - jelentette ki Greg McBride vezető pénzügyi elemző.
A Bank of America példáját követve a Wells Fargo, a JPMorgan Chase és a SunTrust pénzintézetek is tervbe vették a bankkártya-használati díj bevezetését. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -