Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2022. Június 29. 09:02, szerda | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Durván megrövidítették Putyint, nem ismert félelmet az orosz üzletember

Durván megrövidítették Putyint, nem ismert félelmet az orosz üzletember

Húszévi fegyházra ítélte Dmitrij Mihalcsenkót, a Forum holding volt vezérigazgatóját kedden a második nyugati kerületi katonai bíróság

amiért 1,2 milliárd rubelt (csaknem 8,5 milliárd forintot) sikkasztott el a Novo-Ogarjovo-i elnöki rezidencia építése során, valamint bűnszövetkezetet hozott létre.

Halmazati büntetésként az üzletember egymillió rubel (mintegy hétmillió forint) bírságot is kapott.

Ugyanebben az ügyben Andrej Kaminovot, a Szövetségi Őrszolgálathoz (FSZO) tartozó Ateksz állami vállalat volt igazgatóját 15 évi börtönre, Igor Vasziljev vezérőrnagyot, az FSZO mérnöki és műszaki támogató szolgálatának volt igazgatóját, hatévi börtönre és 500 ezer rubel pénzbüntetésre, Borisz Malcevet, a Klimat Prof vállalat volt igazgatóját, háromévi börtönre és 500 ezer rubel pénzbüntetésre, Szergej Litvinovot a Sztrojfaszad volt igazgatóját pedig 11 évi fegyházra és 500 ezer rubel pénzbüntetésre ítélték. A bíróság a teljes kárösszeget behajtotta az elítéltektől, akik egyébként ártatlannak vallották magukat.

A Novo-Ogarjovo-i rezidencia büdzséjéből elkövetett lopás ügyében folytatott nyomozás 2018 novemberében fejeződött be, az ügyet 2019 óta tárgyalják. 2018-ban egy moszkvai kerületi bíróság Mihalcsenkót négyévi börtönbüntetésre ítélte nagyértékű alkoholcsempészéséért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.