Hírek
2018. Február 01. 10:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Eddig enyhébb volt az influenzajárvány a tavalyinál
Eddig enyhébb volt az influenzajárvány, mint tavaly ilyenkor - mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában az Országos Közegészségügyi Intézet főigazgató-helyettese csütörtök reggel.
Szabó Enikő közölte: a múlt héten 31 ezer 350-en fordultak influenzaszerű tünetekkel háziorvosukhoz, míg egy évvel korábban "százezres" volt a megbetegedésszám.
A szakember hangsúlyozta: noha két héten belül alakul ki a védettség, még most sem késő beadatni a vakcinát, hiszen az nagyban csökkenti a szövődmények kialakulásának kockázatát, arra azonban vigyázni kell, nehogy eközben a rendelőben kapja el valaki a fertőzést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
