Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2019. Május 09. 17:08, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti/fotó: police.hu

Egy drogterjesztő hálózat tizennégy tagját fogták el a Baranyában

Egy drogterjesztő hálózat tizennégy tagját fogták el a Baranyában

Egy drogterjesztő hálózat tizennégy tagját fogták el összehangolt akció keretében a rendőrök Baranyában és Budapesten - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság (BMRFK) csütörtökön a police.hu oldalon.

Azt írták: ellenük jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem, kábítószer birtoklása, valamint új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett elkövetésének gyanúja miatt nyomoz a BMRFK és a Komlói Rendőrkapitányság.

A bűncselekménnyel összefüggésbe hozható személyek elfogására összehangolt akciót szerveztek a baranyai nyomozók: szerda hajnalban Pécsett, Komlón, Pogányban és Budapesten összesen 14 embert állítottak elő.

A helyszíni kutatásokon több kilogramm kábítószergyanús anyagot, valamint egy fegyvert vagy annak utánzatát találtak és foglaltak le. Egy pogányi ingatlanban pedig kábítószer termesztéséhez használatos eszközöket találtak - részletezte a rendőrség.

Az akcióban a BMRFK, a Budapesti Rendőr-főkapitányság kábítószer bűnözés elleni osztálya, a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységei, valamint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KK-NNI) Vagyon-visszaszerzési Hivatala vett részt..

A rendőrök a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható személyeket kihallgatták, közülük kilencet őrizetbe vettek, majd kezdeményezték letartóztatásukat - áll a tájékoztatásban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.