Hírek
2020. Július 11. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Egyiptomi kém dolgozhatott a német kormány tájékoztatási hivatalánál

Eljárást indított Németországban a belső elhárításért felelős nemzetbiztonsági szolgálat a szövetségi kormány sajtó- és tájékoztatási hivatalának (BPA) egy munkatársa ellen Egyiptomnak végzett kémkedés gyanújával
- írta pénteken a Bild című lap. A szövetségi legfőbb ügyészség a lapértesülést megerősítve közölve, hogy az illetőt idegen hatalom vagy idegen szervezet részére Németország ellen folytatott hírszerző tevékenységgel gyanúsítják. Előzetes letartóztatásba nem helyezték, vádat nem emeltek ellene.
A Bild szerint a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) emberei tavaly decemberben keresték fel a férfit a munkahelyén. Irodáját átkutatták. Az egyelőre nem világos, hogy milyen információkat szállított megbízóinak, de hozzáférhetett a BPA-nál regisztrált egyiptomi újságírók, így emigráns újságírók adataihoz is - áll a beszámolóban.
Az esetről röviden a BfV is beszámolt csütörtökön közzétett éves jelentésében. Azt írták, hogy "intézkedéseket foganatosítottak" a BPA egy munkatársa ellen, aki a gyanú szerint "éveken keresztül dolgozhatott egy egyiptomi hírszerző szolgálatnak".
A BfV szerint Németországban az egyiptomi külföldi hírszerző és a belső elhárító szolgálat is tevékenykedik. Figyelmük legfőképpen Németországban élő egyiptomi ellenzékiekre, köztük a Muszlim Testvériség mozgalom követőire és a kopt keresztény kisebbség tagjaira irányul.
A Bild szerint a "migrációs hátterű" gyanúsított középvezetői beosztásában dolgozott, a BPA azon osztályán, amelyen parlamenti képviselők választókörzeteiből érkező látogatócsoportoknak szerveznek berlini túrákat a törvényhozás és a kormány működésének bemutatására.
Martina Fietz helyettes kormányszóvivő pénteki berlini tájékoztatóján kérdésre válaszolva kiemelte, hogy folyamatban lévő ügyészségi eljárásokról nem nyilatkozhat. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a látogatásokat szervező osztály munkatársai nem férnek hozzá a feladataikat nem érintő adatbázisokhoz, így a hivatalnál regisztrált újságírók adataihoz sem.
A csaknem 500 embert foglalkoztató BPA fő feladata a lakosság tájékoztatása a kormányzat munkájáról és a kapcsolattartás a sajtóval. A közvetlenül a kancellár, Angela Merkel alá tartozó hivatalt Steffen Seibert kormányszóvivő vezeti államtitkári beosztásban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -