Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2016. Július 22. 09:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egyre kevesebb menedékkérő van Magyarországon

Egyre kevesebb menedékkérő van Magyarországon

Egyre kevesebb menedékkérő tartózkodik Magyarországon, a legfrissebb adatok szerint 1300 migráns van táborokban az ország területén - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.

A Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól kapott adatokra hivatkozva a lap azt írta, alig 600-an vannak nyitott, 700-an pedig őrzött befogadó állomásokon, a déli határon bevezetett szigorítás és a nyugati határon folytatódó, kifelé tartó "szivárgás" miatt egyre kevesebb a menedékkérő.

A legnagyobb befogadó állomáson, Bicskén a BÁH szerint 362-en, Vámosszabadiban 160-an, Kiskunhalason pedig 52-en vannak, míg a tavasszal megnyitott körmendi táborban, ahol akár 300 embert is el tudnak helyezni, összesen 25-en tartózkodnak. A lap megjegyezte, hogy áprilisban és májusban 200 felett volt az oda vitt menekültek száma.

A szerb oldalon eközben jelentős a torlódás, mert csak azok kerülhetnek magyar területre, akik a tranzitzónát választják, emiatt Kelebiánál és Horgosnál több száz fős csoportok várnak átjutásra.

Az őrzött befogadó állomások majdnem teltház van a Magyar Nemzeti szerint: Kiskunhalason a lehetséges 500 helyett 427-en vannak, Békéscsabán a 185 helyből 165 megtelt, Nyírbátorban pedig a 105 helyre 102 menekült van.

Fotó:Migránsok a szerb-magyar határ közelében kialakított táborban, Horgosnál a határ szerbiai oldalán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.