Hírek
2018. Június 06. 10:38, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egyre több hamis autódiagnosztikai eszközt foglalnak le a pénzügyőrök
Évről-évre egyre több Távol-Keletről rendelt hamis autódiagnosztikai eszközt foglalnak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei, jellemzően postaforgalomban.
Ezek az olcsó, de hamis termékek számos veszélyt hordoznak magukban.
A NAV szerdai MTI-nek küldött közleményében kiemeli: megnőtt az érdeklődés az olcsó, azonban hamis autódiagnosztikai eszközök iránt. Míg 2016-ban 193 ilyen jellegű terméket foglaltak le postaforgalomban, tavaly már 332-t, idén május végéig pedig 202 hamis termék akadt fenn az ellenőrzéseken.
Mivel ezek a készülékek a gyártó tudta és engedélye nélkül készülnek, a hozzájuk kapcsolódó szoftver vagy nem a gyártótól ered, vagy nem a legfrissebb adatokat tartalmazza. Az autón az ezzel végzett módosítás, vagy javítás szakszerűsége, pontossága nem garantált - hívta fel a figyelmet a NAV, hozzátéve: az autók megbízható működését és ezáltal a bennük utazók életét is kockáztatja, aki nem ellenőrzött eszközzel nyúl a gépjárműhöz.
A hamis autódiagnosztikai eszközök forgalmazása a kocsikra is veszélyt jelent, és károkat okoz a legális termékek kereskedőinek.
Mindemellett ha valaki hamis, bevizsgálatlan terméket rendel, nagy valószínűséggel sosem kapja meg. Akkor sem, ha a vételárat kifizette az eladónak. Ha ugyanis a pénzügyőrök szellemi tulajdonjogot sértő termékeket találnak, akkor az eljárás akár a termék megsemmisítésével is végződhet - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
