Hírek
2020. Március 26. 08:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többen választják az online banki megoldásokat

Egyre több ügyfél használja az online banki megoldásokat, és a bankautomatáknál kevesebb a készpénzfelvétel a koronavírus-járvány miatt - közölték a bankok az MTI megkeresésére szerdán.
A CIB Bank azt közölte: az automatáinál egyre kevesebb készpénzfelvétel történik. Az ATM-ek töltése a megszokott rendben zajlik. Az ideiglenesen bezárt fiókok bankautomatáit helyettesítéssel, fióki kollégáik töltik fel. A mostani időszakban kevesebbszer kell tölteni az ATM-eket, bankautomatáik ritkábban ürülnek ki - írták.
Az MKB Bank azt írta, hogy a pandémiás helyzet magyarországi kialakulása okozott egy erősebb készpénzfelvételi hullámot, de ez nem eredményezett semmilyen fennakadást az ügyfelek azonnali kiszolgálásában. Az MKB Bankban felállított belső operatív törzs többek között az ATM-ek működési tapasztalatait és folyamatait is állandó kontroll alatt tartja. A rendszeres napi riportok alapján több eszköz és folyamat biztosítja az ATM-ekben lévő készpénzállomány optimális szinten tartását, így az ügyfelek számára biztosított a zavartalan készpénzfelvétel az ATM-ekből - közölte az MKB.
Az OTP Bank közel 2000 darabból álló ATM-hálózatának feltöltése zavartalan, a készülékek éjjel-nappal elérhetők. A hálózat 237 okos ATM-jén nemcsak készpénzfelvételre, hanem készpénz befizetésre is lehetőség van. Az OTP Bank tapasztalatai szerint a jelenlegi helyzetben ügyfeleik közül egyre többen részesítik előnyben az internetbank és a mobilalkalmazás nyújtotta online megoldásokat - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.