Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2019. Február 20. 11:53, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre többfelé veszélyes vagy egészségtelen a levegő

Egyre többfelé veszélyes vagy egészségtelen a levegő

Egyre több településen minősítik veszélyesnek vagy egészségtelennek a levegőt a magas szállópor-koncentráció miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdán az MTI-vel közölte: veszélyes a levegő öt településen, Debrecenben, Miskolcon, Nyíregyházán, Putnokon és Szegeden. További tizenkét városnak egészségtelen a levegője, ezek: Budapest, Dunaújváros, Eger, Kazincbarcika, Kecskemét, Sajószentpéter, Salgótarján, Székesfehérvár, Szolnok, Tököl, Vác, Várpalota. Két város – Ajka és Esztergom – kivételével az ország többi, mérőállomással rendelkező településén a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) koncentrációja meghaladta az egészségügyi határértéket.

Ismertették: a rövid távú egészséghatások – például köhögés, légúti irritáció, nehézlégzés – mellett a légszennyezettség csökkenti a várható élettartamot és az egészségben eltöltött életévek számát. A rossz levegőminőség Magyarországon évente 8-10 ezer ember korai halálához vezet.

Fotó: illusztráció

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet