Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2020. November 06. 08:55, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Egyre többször hivatkoznak internetes csalók a járványra

Egyre többször hivatkoznak internetes csalók a járványra

A pandémiás időszakban az online bűncselekmények elkövetői egyre gyakrabban hivatkoznak a koronavírusra, annak gyógymódjaira,

illetve az esetleges állami támogatások, segélyek folyósítására, közéleti személyek adományaira vagy akár nyereményjátékokra - figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön a rendőrségi honlapon.

Azt írták, hogy a kiberbűnözők adathalász e-mailek, illetve weboldalak, valamint nyereményjátékok formájában próbálnak személyes vagy bankkártyaadatokhoz jutni, melyeket később bűncselekmények elkövetéséhez használnak fel.

Fontos tudni - emelték ki -, hogy a közigazgatási szervek soha nem a közösségi média felületein vagy e-mailben keresik meg a lakosságot esetleges támogatások folyósítása kapcsán, ez kizárólag a hivatalos csatornán - postai levelezési címen vagy az Ügyfélkapun - keresztül történik.

Azt tanácsolták, hogy soha senki ne adja meg bankkártyaadatait olyan weboldalon, amelynek létezéséről csupán egy figyelemfelhívó üzenet alapján értesült.

Az ismeretlen webhelyeken regisztráláskor mindenki ügyeljen arra, hogy olyan jelszót válasszon, amelyet más szolgáltatásokban nem használ, hiszen az elkövetők célja sok esetben csupán a felhasználó hitelesítő adatainak megszerzése.

Az ORFK szerint különös figyelemmel kell eljárni minden olyan esetben, amikor a weboldal, az elektronikus levél küldője vagy a hirdetés feladója a koronavírusra hivatkozik, és bármilyen személyes vagy bankkártyaadat megadását kéri.

Az ilyen oldalak, illetve levelek sokszor egyszerű formázást, nyelvtanilag helytelen mondatszerkezeteket vagy kifejezéseket használnak, hiszen azokat egyszerre több nyelven, tömegesen hozzák létre - hívták fel a figyelmet.

Ha valaki már regisztrált ilyen weboldalon, érdemes lecserélni az e-mail- és a közösségimédia-felületeken regisztrált fiókok jelszavát, valamint korlátozni a megadott bankkártya elektronikus használatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.