Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2022. Január 18. 10:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy férfit, aki többször rálőtt más kutyájára

Elítéltek egy férfit, aki többször rálőtt más kutyájára

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek egy zalakarosi férfit, aki légpuskával többször is rálőtt egy háznál tartott kutyára, maradandó sérülést okozva az állatnak

- tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t. Vándor Virág közölte: a vádlott 2020 novemberében Zalakaroson gyalogolt a kezében egy lőfegyvernek nem minősülő légpuskával. Egy ház előtt elhaladva idegesítette őt az udvarban szabadon tartott hároméves staffordshire terrier keverék kutya ugatása, ezért több célzott lövést adott le rá, és az egyik el is találta az állatot.

A Nagykanizsai Járásbíróság - előkészítő ülésen - a történteket elismerő, a tárgyalásról lemondó vádlottat állatkínzás miatt jogerősen egy év, két évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának