Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2011. November 15. 06:58, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Elnézést kért az egyiptomi nagykövet

Elnézést kért az egyiptomi nagykövet

Elnézést kért a hurghadai buszbaleset sérültjeitől és az áldozatok hozzátartozóitól Aly El-Hefny egyiptomi nagykövet az RTL Klub hétfő esti Híradójában.

Aly El-Hefny – a híradó szerint – azt mondta, saját maga és az egyiptomi kormány nevében szeretné sajnálatát kifejezni az áldozatok hozzátartozóinak, és elnézést kért tőlük, valamint a sérültektől a szerencsétlenség miatt. Úgy fogalmazott: együtt éreznek velük, és mindent megtesznek azért, hogy kiderüljön, pontosan mi is történt.

Az elhangzottak szerint Aly El-Hefny arról is beszélt a híradónak, hogy az egyiptomi kül- és igazságügyi minisztérium együtt vizsgálja a tragédia körülményeit, a busz vezetője pedig heteken belül bíróság elé kerülhet, mert a vizsgálatot gyorsított eljárásban végzik az egyiptomi hatóságok. A nagykövet elmondása szerint két héttel meghosszabbították a sofőr vizsgálati fogságát. Aly El-Hefny arról is beszélt, hogy országában börtön jár az ilyen vétségért – mondták a műsorban. Mint elhangzott, a diplomata maga kereste meg az RTL Klub Híradóját.

Az egyiptomi Hurghadában november 6-án a Best Reisen utazási iroda csoportja három autóbusszal a repülőtérre tartott, amikor az első busz felborult. A balesetben tizenegy magyar meghalt, huszonkilencen megsérültek.
A baleset sérültjeinek első csoportja múlt héten kedden érkezett haza, majd állapotuktól függően szerdán és csütörtökön szállították Magyarországra a könnyebb, majd a súlyosabb sérülteket is. Csütörtök estére az összes sérültet, a tizenegy halálos áldozatot, valamint az elhunytak és sérültek ingóságait is hazaszállították Budapestre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán