Hírek
2022. Március 29. 10:06, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti - fotó: police.hu
Elrendelték a határon elfogott orosz gyilkos kiadatási letartóztatását
Elrendelte a bíróság az ukrán-magyar határon, Tiszabecsnél elfogott, körözött orosz férfi ideiglenes kiadatási letartóztatását.
A Fővárosi Törvényszék hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: az orosz állampolgár ellen az egyik szentpétervári kerületi bíróság bocsátott ki nemzetközi elfogatóparancsot egy 2015 márciusában elkövetett emberölés miatt.
Hozzátették: a férfi nem járult hozzá az egyszerűsített kiadatásához, ezért a feltételek fennállásáról a bíróság a teljes kiadatási kérelem - valamint egyéb kiegészítő információk - beérkezése után tud majd dönteni, egy újabb tárgyaláson.
A bíróság ezért végleges végzésével az iratok beérkezéséig, negyven napra elrendelte a férfi ideiglenes kiadatási letartóztatását.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton közölte a police.hu oldalon, hogy a tiszabecsi közúti határátkelőhelyen egy Interpol által körözött orosz férfi jelentkezett belépésre. A rendőrök az ellenőrzés alatt megállapították, hogy a férfi ellen az orosz hatóság halált okozó testi sértés és emberölés miatt elfogatóparancsot adott ki, ezért őrizetbe vették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
2026. Április 08. 12:00, szerda | Kék hírek
BRFK: 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök a húsvéti ünnep alatt
A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police. hu oldalon.
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
