Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2017. Június 13. 07:29, kedd | Belföld
Forrás: mti

Extrém UV-sugárzás várható

Extrém UV-sugárzás várható

Kedden is extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásban azt írták: kedden a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8.5-ös UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

Ezért azt kérik a szabadban tartózkodókat, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján arról is beszámolt, hogy budapesti Marczell György Főobszervatóriumukban hétfő reggel és délelőtt rekord alacsony ózontartalom értékeket regisztráltak. A reggeli értékek csaknem 20 százalékkal alacsonyabbak voltak, mint a hétfői napra érvényes sokéves átlag.

Kitértek arra is, hogy az UV-sugárzás Siófokon volt a legmagasabb, ott dél körül a besugárzás megközelítette a 9-es UV Index értéket, de Kékestetőn is 8-as feletti volt a déli besugárzás.

Címkék: extrém, nap, uv-sugárzás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.