Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2019. Október 26. 18:17, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Faládákba bújtatott határsértőket tartóztattak fel Nagylaknál

Faládákba bújtatott határsértőket tartóztattak fel Nagylaknál

Faládákba bújtatott határsértőket lepleztek le egy tehergépkocsi közös ellenőrzése során Nagylaknál a magyar és román határrendészek.

A román rendszámú, egy román állampolgár által vezetett jármű péntek este jelentkezett határátlépésre a nagylaki közúti határátkelőnél. Menetlevele szerint a jármű raklapokat szállított Ausztriába, de rakterében hat nagyméretű faláda is volt, amelyekből húsz, iratok nélküli határsértő került elő.

A tizenhét férfiból és három nőből álló csoport tagjai iráni, afganisztáni, szomáliai és indiai állampolgároknak mondták magukat, és azt állították, hogy Nyugat-Európába próbáltak eljutni.

Az illegális migránsok ellen tiltott határátlépésért, a román gépkocsivezető ellen pedig embercsempészés gyanújával kezdeményeztek eljárást, ügyükben a román hatóságok járnak el.

Címkék: határsértő, nagylak

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.