Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2012. Május 27. 07:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Fejlődik a debreceni repülőtér

Fejlődik a debreceni repülőtér

A június 18-i menetrend szerinti légi közlekedés megindulásáig újabb, ezúttal parkoló- és logisztikai fejlesztésekbe kezdenek a debreceni repülőtéren – közölte az Airport Debrecen Kft. ügyvezetője pénteken az MTI-vel.

Meleghegyi Tamás tájékoztatása szerint május 29-én kezdődik a légikikötő parkolójának bővítése, kétszáz új parkolóhelyet alakítanak ki. A bővítéssel egyidejűleg a forgalmi rend is változik, a jövőben kizárólag a Mikepércsi útról lehet majd autóval megközelíteni a repülőteret. A június 15-re megvalósuló beruházás összértéke mintegy 40 millió forint – fűzte hozzá. Elmondta azt is, hogy továbbra is ingyen parkolhatnak majd az utasokra várakozók, akik pedig autójukat utazásuk idejére a repülőtéren kívánják hagyni – akár több napra is –, azok kedvezményes parkolási díjjal tehetik azt meg.

A repülőtéri fejlesztések között elindul továbbá a jelenlegi logisztikai csarnok infrastruktúrájának fejlesztése és egy második hasonló csarnok építése is. A mintegy 80-100 millió forintos beruházás várhatóan év végére készül el – jegyezte meg Meleghegyi Tamás.

Az Airport Debrecen Kft. megkezdte a tárgyalásokat a DKV Debreceni Közlekedési Zrt.-vel és több taxitársasággal azért, hogy az utasok minél olcsóbban és gyorsabban tudjanak eljutni a repülőtérről Debrecen különböző pontjaira. A város frekventált helyeire – például a belvárosba és a Nagyerdőre – repülőtéri buszjáratok indításáról is tárgyal a cég – mondta a cégvezető.

Meleghegyi Tamás korábban közölte, hogy az Airport Debrecen Kft. elkezdte dolgozói továbbképzését és megindította az eszközbeszerzéseket annak érdekében, hogy a június 18-án induló menetrend szerinti közlekedés és további repülőjáratok kiszolgálása zavartalan és magas színvonalú legyen.

Fontos fejlesztésnek nevezte annak a Németországból rendelt poggyászröntgennek az üzembe helyezését, amely a jelenlegi biztonsági szint megtartása mellett gyorsabb átvizsgálást tesz majd lehetővé. Hozzátette: a repülőgépek kiszolgálásának javítására is számos fejlesztést hajtanak végre. Egyebek mellett külső áramforrásokat, valamint az álló hajtóművű repülők légkondicionálását biztosító járműveket telepítenek, illetve új utaslépcsőket szereznek be. A Wizz Air diszkont légitársaság június 18-án indítja első menetrend szerinti járatát Debrecen és London-Luton között.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.