Hírek
2016. Szeptember 27. 10:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felakasztotta ismerőse kutyáját egy nagykanizsai férfi

Állatkínzás miatt emeltek vádat egy murakeresztúri, mentálisan beteg férfi ellen, aki megkínozta és felakasztotta egy ismerőse kutyáját Nagykanizsán - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
A 34 éves büntetlen előéletű férfi a múlt év júniusában Nagykanizsán találkozott fiatalkorú barátjával, s az ő nagymamájának szomszédjától elkérte az ott tartott egyéves puli keverék kutyát, hogy megsétáltassa. A kutyát az Ady utcán pórázon vezetve a férfi agresszívvé vált, többször is megrúgta és bottal ütötte az ebet.
A Sétakertnél a vasúti sínekhez érve úgy döntött, hogy megöli a kutyát, ezért az állatot először a sorompó rúdjára, majd pedig egy drótkerítésre akasztotta fel. Az eb a fojtástól, és mert a férfi még ekkor is verte a botjával, hosszú ideig szenvedett, majd elpusztult.
A férfi ellen - aki mentálisan beteg, és állapota enyhe fokban korlátozta belátási képességében - a Nagykanizsai Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.