Hírek
2016. Június 10. 18:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Felhőszakadásokra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Három délkeleti megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adott ki szombatra a felhőszakadás és a sok eső veszélye miatt a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott tájékoztatásában azt írta: szombat délutántól egyre több helyen várható zivatar, megerősödhet a szél, jégeső is lehet. Estétől elsősorban a Dunántúl északi, északnyugati felén átlagban is nagy mennyiségű eső hullhat.
Szombatra Csongrád, Békés és Hajdú-Bihar megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki az esőzések miatt. Tizenhat megyére és a fővárosra a felhőszakadás veszélye miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék eshet. Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyére a nap folyamán várható sok eső miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 22-27 Celsius-fok között valószínű. Vasárnap is sokfelé várható eső, zápor, keleten zivatar is előfordulhat. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet, napközben 16-23 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.