Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2016. Május 24. 07:49, kedd | Belföld
Forrás: mti

Figyelmeztetés a heves esőzés miatt

Figyelmeztetés a heves esőzés miatt

Az ország háromnegyedére figyelmeztetés van érvényben heves esőzések veszélye miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a felhőszakadás veszélye miatt a nyugat határnál lévő öt megye - Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Somogy és Baranya - kivételével az egész országra kiadták az elsőfokú figyelmeztetést. Az érintett területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több eső hullhat.

Emellett Budapesten és Pest, valamint Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a heves zivatarok miatt is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken arra is számítani lehet, hogy az esőzések során jégeső is hullhat, a szél pedig viharossá fokozódhat.

A meteorológiai szolgálat azt írta: az éjféli órákig több helyen várható zivatar a nyugati, délnyugati országrészben kisebb valószínűséggel. A reggeli órákban a zivatarok környezetében a középső országrészben lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék is hullhat. Délután, este főként az ország északkeleti harmadában, északi megyéiben várhatóak zivatarok, és akár 60-80 kilométer/órás szél, felhőszakadás és kisebb méretű jég is előfordulhat. Ezeken a területeken néhol heves zivatar is kialakulhat akár 90 kilométer/órás szél, 2 centiméteresnél nagyobb jégdarabok kíséretében, egy-egy területen pedig rövid idő alatt akár 35 milliméternél több eső is lehullhat.

Az előrejelzés szerint csak rövid napos időszakokra lehet számítani kedden. Napközben a Dunántúlon 14-19, keletebbre 19-24 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet. Késő estére 11-16 fok közé hűl le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.