Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2018. December 28. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay

Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor

Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor

A pirotechnikai eszközök hang- és fényhatásai miatt fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor.

Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület javaslata szerint a háziállatokat a petárdázás helyszíneire semmiképpen se vigyék ki gazdáik, csak pórázon sétáltassanak, a kutyában lévő kötelező mikrochip legyen az állatorvosnál regisztrálva, a nyakörvön legyen a gazda telefonszámát tartalmazó biléta, otthon pedig biztosítsanak az állatoknak a közvetlen utcai hangoktól elszigetelt helyet.

A pirotechnikai eszközök durva hang- és fényhatásai a házi kedvencek számára sokkos pánikot okozhatnak, a kisállat félelmében támadhat, haraphat, elszökhet, vagy végleg elkóborolhat. Az elveszett állatot a www.állatvédő.hu oldalon, a helyi gyepmesteri telepen, vagy állatmenhelyeken érdemes keresni.

A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete is arra hívja fel a figyelmet, hogy december 31-e délutántól január 1. reggeléig érdemes beengedni a háziállatokat a házba, lakásba, valamint kialakítani nekik egy biztonságérzetet nyújtó helyet. Amennyiben előre tudjuk, hogy a kisállat retteg a hirtelen jövő hangoktól, ajánlatos felkeresni az állatorvost és az állat egészségi állapotának megfelelő, különböző speciális nyugtató gyógyszert felíratni.

Ha elveszne a háziállat, mindenképp jelezni kell a lakhelyhez közeli állatvédelmi szervezetnek, ebrendészeti telepnek, valamint a közösségi oldalakon hirdetni, az állatvédők ugyanis különböző csoportokat szoktak létrehozni minden év szilveszterén az elveszett házikedvencek felkutatására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.