Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2018. Július 20. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Folytatódik a változékony idő a hétvégén is

Folytatódik a változékony idő a hétvégén is

A hétvégén is változékony lesz az idő: napsütésre, de záporokra, zivatarokra is számítani lehet. A maximumok jellemzően 30 fok körül alakulnak, de vasárnap többfelé a 25 fokot sem éri el a hőmérséklet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken napos idő várható. A keleti vidékeken fordulhat elő szórványosan zápor, zivatar, néhol esetleg felhőszakadás. A szél a Dunántúlon, valamint zivatarok környezetében lehet erős. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb 26-31 között alakul.

Szombaton is jellemzően napos lesz az idő, napközben csak helyenként lehet zápor, egy-egy zivatar. Estefelé viszont a Dunántúlon már több lehet a felhő, és nagyobb számban alakul ki zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, szélerősödés csak zivatar környezetében lehet. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Napközben 28-32 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap többnyire csak rövid időszakokra süthet ki a nap. Többfelé várható zápor, zivatar. Csak zivatar környezetében erősödhet meg a szél. A minimumhőmérséklet 15-20, a maximumhőmérséklet 23-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.