Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2019. Március 25. 07:28, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik parlament kéthetes ülésszaka

Folytatódik parlament kéthetes ülésszaka

A kormány tagjaihoz címzett kérdések és azonnali kérdések hangozhatnak el ma az Országgyűlésben.

A parlament ezúttal is a megszokott formában, a második hét első munkanapján fejezi be kéthetes ülését. A képviselők délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdik az ülésnapot, majd a kérdések feltételére másfél, az azonnali kérdések megfogalmazására pedig egy óra áll rendelkezésükre.

A Ház előző héten kezdett tárgyalni egyebek mellett a kormány családvédelmi akciótervének bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról. A javaslat a személyi jövedelemadóról szóló törvény változtatását kezdeményezi a babaváró támogatás és a nagycsaládok személygépkocsi-vásárlási támogatása érdekében. Az indítvány tartalmazza a gyermekvállalási korban lévő házaspároknak elérhető, legfeljebb 10 millió forint összegű babaváró támogatás kamatmentes kölcsönéhez kapcsolódó állami kezességvállalás főbb szabályait is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.