Hírek
2016. Július 06. 07:29, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Generátorhiba miatt csökkentett teljesítménnyel üzemel az atomerőmű egyik blokkja

Meghibásodott kedden egy generátor a paksi atomerőmű 1. blokkjában, amely ezért csökkentett teljesítménnyel üzemel - közölte honlapján az atomerőmű és az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Az erőmű tájékoztatója szerint kedden, 12 óra 11 perckor 100 megawattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkban. Az esemény oka villamos berendezés meghibásodása.
Az OAH közleményében azt írta: egy generátornál észleltek problémát, amelynek feltárásához a hozzá tartozó turbinát leállították, így a blokk csökkentett teljesítménnyel, egy turbinával üzemel.
Az eset a védelmi rendszerek működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, ez az üzemállapot időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető - hangsúlyozták. Az esemény a nukleáris biztonságot nem érintette - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.