Hírek
2025. Június 18. 07:12, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra
A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közleményük szerint a legnépszerűbb úti célok továbbra is Horvátország, Olaszország és Ausztria, emellett feljövőben vannak a kelet-közép-európai országok is, mint például Csehország, főként a rövid, 1-2 napos utazásoknál. A dél-európai régió nemcsak a legkedveltebb úti cél, de itt töltik átlagosan a leghosszabb időt is, átlagosan 5-10 napot a magyar turisták.
Az idén utazóknak összességében a negyede tervez egyhetesnél hosszabb külföldi utat, és ezeket elsősorban a nyári hónapokra időzítik. Sokan több utazást is terveznek, 12 százalék kétszer, 8 százalék pedig háromszor vagy még többször is tervez külföldi utazást - írták.
A megkérdezettek többsége egyértelműen áremelkedésre számít, háromnegyedük szerint idén minden, nyaraláshoz kapcsolódó szolgáltatás drágább lesz, így magasabb költségekre számítanak az utazás, a szállás, a belépők és az éttermi fogyasztás esetében is.
Az egy utazásra szánt átlagos összeg egy család esetén 575 ezer forint körül alakul. Érdekes, hogy a kettesben utazó párok is közel ennyit, 540 ezer forintot szánnak egy útra. A legdrágább utazásoknak a repülős utak számítanak, amelyekre átlagosan 700 ezer forintot szánnak a magyarok, ez több mint duplája az autós, vonatos vagy buszos utazások várható 300 ezer forint körüli költségének
- tették hozzá.
A külföldre készülők kétharmada tervez utasbiztosítást kötni, a múlt évhez képest 3 százalékkal nőtt azok aránya, akik ezt mindegyik utazásukra meg is teszik. A válaszadók több mint negyedével történt már valamilyen káreset a külföldi nyaralás alatt, és 53 százalékuk reálisnak tartja, hogy vele is megtörténhet ilyen. Az egészségügyi szolgáltatások meghatározóak az utasbiztosítás kiválasztásakor - mutatta ki a kutatás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 08:37, hétfő | Életmód
XIV. Leó pünkösdvasárnap szuperhatalmak helyett szeretetet kért a világnak
2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
2026. Május 24. 11:00, vasárnap | Életmód
Pünkösd - Erdő Péter: a kegyelem mindannyiunk lelkében ott van
Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak
2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).
